کرود سیستم در انیمیشن چیست؟ (Crowd System)

Crowd System

کرود سیستم (سیستم شبیه‌سازی جمعیت) در انیمیشن چیست؟

کرود سیستم که در زبان انگلیسی به صورت Crowd System نوشته می‌شود و در فارسی به سیستم شبیه سازی جمعیت ترجمه گشته است، به منظور شبیه سازی رفتار واقع‌گرایانه جمعیت طراحی و عرضه شده است. این سیستم شبیه سازی، موقعیت‌های زندگی واقعی را با متحرک کردن اشیاءِ کمکی که به عنوان نماینده عمل می‌کنند، فعل شبیه سازی را انجام می‌دهد.

معمولا برای ایجاد صحنه‌های مجازی برای رسانه‌های تصویری مثل فیلم، انیمیشن و بازی‌های ویدئویی استفاده می‌شود. علاوه بر این در آموزش بحران، معماری و شهرسازی به جهت شبیه سازی تخلیه نیز به کار می‌رود. شبیه سازی جمعیت بر جنبه‌هایی تمرکز می‌کند که برنامه‌های مختلف را هدف قرار می‌دهد. برای رندر سریع و واقع‌گرایانه یک جمعیت به جهت استفاده در رسانه‌های تصویری، یا فیلم برداری مجازی، و همچنین کاهش پیچیدگی صحنه‌های سه بعدی و رندرینگ‌هایی که بر پایه تصویر هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کرود سیستم در استودیوهای طراحی کاراکتر به شما اجازه می‌دهد تا جمعیتی حقیقت نما را با استفاده از گروه بزرگ و متنوعی از شخصیت‌ها خلق کنید. که رفتاری کاملا مشابه رفتار انسانی دارند و می‌توانند با یکدیگر به صورت کاملا طبیعی و رئال تعامل داشته باشند و به صورت واقع‌گرایانه‌ای رفتار کنند.

حالا در بسیاری از نرم افزارهای ساخت انیمیشن و گیم، کرود سیستم به صورت یک پلاگین پرکاربرد وجود دارد که با کمک آن، هنرمندان می‌توانند گروه‌های جمعیتی بزرگ را به راحتی و صرف زمان بسیار کمتری طراحی کنند. حتی در استودیوهای بزرگ نیروی انسانی ویژه‌ای برای این بخش در نظر گرفته شده است. به این صورت که متخصص شبیه سازی جمعیت در همکاری با انیماتور، مهارت‎‎‌های خلاقانه و فنی را به کار می‌گیرند تا با استفاده از تکنیک‌های شبیه سازی تعداد زیادی از شخصیت‌ها، حیوانات و حتی وسایل نقلیه را که حرکات و اجراهای جذابی ارائه می‌دهند شبیه سازی کنند.

در چه نرم افزارهایی پلاگین کرود سیستم وجود دارد؟

در بسیاری از نرم افزارهای تولید گیم و انیمیشن این پلاگین یافت می‌شود. مانند نرم افزارهای golaem crowd، massive و… که ما به اختصار به دو نمونه از این نرم افزارها اشاره خواهیم کرد.

نرم افزار تری دی مکس

در این نرم افزار پلاگین forest pack برای شبیه سازی جمعیت، پوشش گیاهی و اشیا موجود است. که می‌توانید آن را دانلود و بر روی نرم افزارتان نصب کنید. شما تنها مدلی از پوشش گیاهی مد نظرتان را ایجاد می‌کنید و سپس این پلاگین آن را در ابعاد گسترده و وسیع شبیه سازی می‌کند. برای مثال می‌خواهید جنگلی در یک دره کوهستانی داشته باشید. شما یک نمونه از درخت مد نظرتان را طراحی می‌کنید و با کمک این پلاگین با شبیه سازی و تکثیر همان درخت، جنگل را می‌سازید.

نرم افزار مایا  و Golaem

پلاگین Golaem crowd + character pack در این نرم افزارها برای شبیه سازی انسانی فوق العاده است. بیشتر استودیوهای جلوه ویژه در فیلم‌ها از این پلاگین بهره می‌گیرند. چرا که این امکان را به کاربر می‌دهد تا جمعیت انسانی با افراد متفاوت و حرکات متمایز را شبیه سازی کند. به عنوان نمونه در صحنه جنگ که نیاز به حضور سربازان با حرکات متمایز است، می‌توان از این پلاگین برای خلق سیاهی لشکر استفاده کرد.

کرود سیستم در استودیوهای طراحی کاراکتر به شما اجازه می‌دهد تا جمعیتی حقیقت نما را با استفاده از گروه بزرگ و متنوعی از شخصیت‌ها خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *