باغ شیشه ای

جزییات پروژه

باغ شیشه‌ای نام یک مجموعه تلویزیونی ۴۰ قسمتی به کارگردانی مهدی مظلومی و تهیه‌کنندگی الهام ابراهیمی است که برای پخش در شبکهٔ ۲ سیمای جمهوری اسلامی ایران تولید شده‌است.

در باغ شیشه‌ای با ساختاری ترکیبی مواجه هستیم که طنز و ملودرام را در هم آمیخته و البته در بستر فضایی فانتزی داستان خود را روایت می‌کند. باغ شیشه‌ای قصه مرده یا روح سرگردانی است که از منزلتی انتزاعی و اثیری به زندگی خانوادگی خود می‌نگرد و در این بازنگری به شناخت بیشتر و بهتری از اطرافیان خود می‌رسد. 

 روح پدر قربان نعلبندیان به خواب او آمده و می‌گوید که یک نفر از نزدیک‌ترین افراد به قربان، درصدد نابودی‌اش است. قربان به تمام اعضای خانواده شک می‌کند و این شروع بحران در خانواده نعلبندیان است. نقش قربان را فرامرز قریبیان بازی می‌کند و مهتاج نجومی ‌هم ایفاگر نقش همسر اوست.
بقیه بازیگران عبارتند از‌: هومن برق‌نورد (پسر قربان ایرج)، محسن حسینی (سرایدار کیکاووس)، خاطره حاتمی‌(دختر قربان سپیده)، شهرام قائدی (پسر قربان ظفر)، یوسف تیموری (مورد اعتماد قربان سامان) و عباس جمشیدی (روح پدر قربان). فیلمنامه سریال باغ شیشه‌ای را امیرعباس پیام نوشته است و الهام ابراهیمی ‌و حسین عرفان‌نژاد آن را تهیه می‌کنند.